| The Munguia Course | | Total | |
| TEAM #48 TEAM JEWELL | | 325 | | | 325 | | | |
|      #191 CLYDE MESSER | | 85 | | | 85 | | | |
|      #192 Stacy Eggbert | | 83 | | | 83 | | | |
|      #190 RICKY WRIGHT | | 80 | | | 80 | | | |
|      #189 Gary Jewell | | 77 | | | 77 | | | |
| TEAM #45 JIMMY GALINDO | | 324 | | | 324 | | | |
|      #178 BYRON JUSTICE | | 83 | | | 83 | | | |
|      #180 John Morfoe | | 82 | | | 82 | | | |
|      #177 Jimmy Galindo | | 81 | | | 81 | | | |
|      #179 Kaz | | 78 | | | 78 | | | |
| TEAM #51 ABLE AMMO | | 323 | | | 323 | | | |
|      #202 Aaron Slavik | | 83 | | | 83 | | | |
|      #203 Scott Heuring | | 82 | | | 82 | | | |
|      #201 Kyle Netterville | | 81 | | | 81 | | | |
|      #204 Martin Davidson | | 77 | | | 77 | | | |
| TEAM #59 TEAM SMITHFEILD | | 288 | | | 288 | | | |
|      #236 DAVID ASHLEY | | 81 | | | 81 | | | |
|      #234 Ron Whitmore | | 75 | | | 75 | | | |
|      #233 LEO ROWE | | 68 | | | 68 | | | |
|      #235 CLAUDE EICHENOUR | | 64 | | | 64 | | | |
| TEAM #57 TEAM SPAGNOLETTI | | 284 | | | 284 | | | |
|      #227 Jack Goodroe | | 76 | | | 76 | | | |
|      #226 Dale Gargrave | | 71 | | | 71 | | | |
|      #225 Jay Shaw | | 71 | | | 71 | | | |
|      #228 Justin Purviance | | 66 | | | 66 | | | |
| TEAM #62 TEAM USA | | 278 | | | 278 | | | |
|      #248 Mike Villar | | 82 | | | 82 | | | |
|      #245 Cameron Ewe | | 69 | | | 69 | | | |
|      #247 Austin Norris | | 66 | | | 66 | | | |
|      #246 Lauren Czarlinshy | | 61 | | | 61 | | | |
| TEAM #55 TEAM BREED | | 275 | | | 275 | | | |
|      #220 Brooklyn Norwood | | 79 | | | 79 | | | |
|      #219 Cade McCall | | 78 | | | 78 | | | |
|      #217 CARTER BREED | | 75 | | | 75 | | | |
|      #218 FAITH BREED | | 43 | | | 43 | | | |
| TEAM #52 COPPELL CONSTRUCTION | | 264 | | | 264 | | | |
|      #205 Brandon Noto | | 74 | | | 74 | | | |
|      #206 Mike Montez | | 69 | | | 69 | | | |
|      #207 GHOST | | 68 | | | 68 | | | |
|      #208 Zander Morris | | 53 | | | 53 | | | |
| TEAM #43 EAT MOR CHIKIN | | 264 | | | 264 | | | |
|      #169 Bre Sottilare | | 71 | | | 71 | | | |
|      #171 Matt Seymore | | 70 | | | 70 | | | |
|      #172 Nathan Rosenbaum | | 65 | | | 65 | | | |
|      #170 Will Bryan | | 58 | | | 58 | | | |
| TEAM #50 TEXAS A AND M | | 256 | | | 256 | | | |
|      #197 Dustin Renfro | | 68 | | | 68 | | | |
|      #200 Cullen Grissom | | 64 | | | 64 | | | |
|      #199 Charles Schumann | | 63 | | | 63 | | | |
|      #198 STEVE VAN DUSEN | | 61 | | | 61 | | | |
| TEAM #63 TEAM 63 | | 254 | | | 254 | | | |
|      #251 Abbey Petru | | 74 | | | 74 | | | |
|      #250 Megan Trevino | | 68 | | | 68 | | | |
|      #249 Costa Bajjali | | 64 | | | 64 | | | |
|      #252 Stephen Petru | | 48 | | | 48 | | | |
| TEAM #49 CLAY CRUSHERS | | 252 | | | 252 | | | |
|      #194 MARC LONGO | | 68 | | | 68 | | | |
|      #193 Ray Rome | | 68 | | | 68 | | | |
|      #195 Steve D | | 64 | | | 64 | | | |
|      #196 Brett Borland | | 52 | | | 52 | | | |
| TEAM #56 MULE TEAM FOUNDATION | | 246 | | | 246 | | | |
|      #223 Taylor Bursmith | | 69 | | | 69 | | | |
|      #224 Larry Dickenson | | 65 | | | 65 | | | |
|      #222 Cam Dickenson | | 56 | | | 56 | | | |
|      #221 CHRIS RANKIN | | 56 | | | 56 | | | |
| TEAM #53 TEAM SYREN | | 244 | | | 244 | | | |
|      #210 COURTNEY NOPPE | | 66 | | | 66 | | | |
|      #211 Dennis Keeney | | 65 | | | 65 | | | |
|      #209 Brandy Elrod | | 63 | | | 63 | | | |
|      #212 Robert Kleypas | | 50 | | | 50 | | | |
| TEAM #54 JD STRONG | | 242 | | | 242 | | | |
|      #215 Cody McKnight | | 70 | | | 70 | | | |
|      #213 Chris Ballard | | 69 | | | 69 | | | |
|      #216 Mike Michaelis | | 60 | | | 60 | | | |
|      #214 Tom Estep | | 43 | | | 43 | | | |
| TEAM #44 HOUSTON SAFARI CLUB | | 241 | | | 241 | | | |
|      #175 Cole Seymour | | 69 | | | 69 | | | |
|      #173 Bailey Thrasher | | 62 | | | 62 | | | |
|      #176 Ryland Ward | | 59 | | | 59 | | | |
|      #174 Courtney Norton | | 51 | | | 51 | | | |
| TEAM #66 TEAM 66 | | 241 | | | 241 | | | |
|      #264 ADAM DYER | | 68 | | | 68 | | | |
|      #261 Riley Brant | | 65 | | | 65 | | | |
|      #262 Kondrade Meindres | | 56 | | | 56 | | | |
|      #263 PHILLIP MILLER | | 52 | | | 52 | | | |
| TEAM #47 AAR INC | | 240 | | | 240 | | | |
|      #188 Ron Britton | | 73 | | | 73 | | | |
|      #185 Randall Richardson | | 58 | | | 58 | | | |
|      #186 Buck Akroy | | 56 | | | 56 | | | |
|      #187 Michael Mackey | | 53 | | | 53 | | | |
| TEAM #46 MAIN STREET CAPITOL | | 239 | | | 239 | | | |
|      #183 GHOST | | 61 | | | 61 | | | |
|      #182 Diego Fernandez | | 60 | | | 60 | | | |
|      #184 GHOST | | 59 | | | 59 | | | |
|      #181 Alejandro Capetillo | | 59 | | | 59 | | | |
| TEAM #61 LIBERTY CARTS | | 227 | | | 227 | | | |
|      #243 AMBER ENGLISH | | 83 | | | 83 | | | |
|      #242 Noah Simms | | 74 | | | 74 | | | |
|      #241 Daniel Simms | | 69 | | | 69 | | | |
|      #244 | | 1 | | | 1 | | | |
| TEAM #60 RAA | | 206 | | | 206 | | | |
|      #237 Jim Hoopaugh | | 54 | | | 54 | | | |
|      #238 Richard Alan | | 53 | | | 53 | | | |
|      #240 Johnny Cicack | | 52 | | | 52 | | | |
|      #239 John Cicack | | 47 | | | 47 | | | |
| TEAM #58 TEAM REEL CHAOS | | 181 | | | 181 | | | |
|      #232 ASHLEY CARROLL | | 69 | | | 69 | | | |
|      #231 Marco DeLaRosa | | 56 | | | 56 | | | |
|      #229 Steve Holbert | | 55 | | | 55 | | | |
|      #230 Kevin Wood | | 1 | | | 1 | | | |