| 8 AM Red Course | | Total | |
| TEAM #33 RITTER FOREST PRODUCTS | | 341 | | | 341 | | | |
|      #129 CARROLL FONTENOT | | 112 | | | 112 | | | |
|      #130 Wes Chessher | | 82 | | | 82 | | | |
|      #132 Josh Phillips | | 76 | | | 76 | | | |
|      #131 Tim Farris | | 71 | | | 71 | | | |
| TEAM #32 JEFFERSON ELECTRIC | | 337 | | | 337 | | | |
|      #125 BRIAN HOPKINS | | 107 | | | 107 | | | |
|      #128 Bill Sherrod | | 82 | | | 82 | | | |
|      #126 Mark Banks | | 81 | | | 81 | | | |
|      #127 Jud Harrell | | 67 | | | 67 | | | |
| TEAM #20 MARK ALSUP | | 302 | | | 302 | | | |
|      #77 Ron Arceneaux | | 85 | | | 85 | | | |
|      #79 KYLE KNUPPLE | | 78 | | | 78 | | | |
|      #78 Joe Wilson | | 78 | | | 78 | | | |
|      #80 Mark Alsup | | 61 | | | 61 | | | |
| TEAM #27 GOLDEN PASS LNG LLC TEAM 1 | | 284 | | | 284 | | | |
|      #105 CHRIS BROWN | | 97 | | | 97 | | | |
|      #106 Ty Bordelon.Jr. | | 65 | | | 65 | | | |
|      #108 JOSH DAVIS | | 64 | | | 64 | | | |
|      #107 DAVID WILLIAMS | | 58 | | | 58 | | | |
| TEAM #24 DEEP SOUTH CRANE | | 281 | | | 281 | | | |
|      #93 NEVILLE THOMAS | | 87 | | | 87 | | | |
|      #95 Danny Delahoussaye | | 71 | | | 71 | | | |
|      #94 BILL SWANGO | | 66 | | | 66 | | | |
|      #96 Vance Thomas | | 57 | | | 57 | | | |
| TEAM #41 ZACHRY INDUSTRIAL TEAM 2 | | 278 | | | 278 | | | |
|      #161 Earnie Hazelwood | | 110 | | | 110 | | | |
|      #164 CHRIS BAILEY | | 59 | | | 59 | | | |
|      #163 Derek Graham | | 58 | | | 58 | | | |
|      #162 DOUG MORGAN | | 51 | | | 51 | | | |
| TEAM #25 EXXONMOBIL TEAM 1 | | 274 | | | 274 | | | |
|      #97 Danny Mercer | | 82 | | | 82 | | | |
|      #99 KEVIN SANDERSON | | 72 | | | 72 | | | |
|      #100 Wes Whitworth | | 60 | | | 60 | | | |
|      #98 Drake Mercer | | 60 | | | 60 | | | |
| TEAM #23 BASF-TEAM 2 | | 271 | | | 271 | | | |
|      #89 Orby Chaney | | 108 | | | 108 | | | |
|      #91 Ronnie Hennigan | | 71 | | | 71 | | | |
|      #90 Patrick Ballard | | 64 | | | 64 | | | |
|      #92 Stephen Ballard | | 28 | | | 28 | | | |
| TEAM #31 HIGDON CONSTRUCTION LLC | | 261 | | | 261 | | | |
|      #121 Jeff Shipley | | 104 | | | 104 | | | |
|      #122 RILEY GREEN | | 62 | | | 62 | | | |
|      #123 WESLEY MOORE | | 59 | | | 59 | | | |
|      #124 Marci Moss | | 36 | | | 36 | | | |
| TEAM #38 WEAVER AND JAYNES DENTISTRY #1 | | 261 | | | 261 | | | |
|      #149 Rick Weaver | | 91 | | | 91 | | | |
|      #150 E.Jay Sherlock | | 65 | | | 65 | | | |
|      #151 Burnis Wilson | | 58 | | | 58 | | | |
|      #152 Shawn Figari | | 47 | | | 47 | | | |
| TEAM #28 GOLDEN PASS LNG LLC TEAM 2 | | 253 | | | 253 | | | |
|      #109 Robert Bilnoski | | 82 | | | 82 | | | |
|      #111 Ty Bordelon.Sr | | 70 | | | 70 | | | |
|      #110 Jeff Hammad | | 52 | | | 52 | | | |
|      #112 Chad Plake | | 49 | | | 49 | | | |
| TEAM #21 ARCENEAUX WILSON AND COLE-TEAM 1 | | 248 | | | 248 | | | |
|      #81 Keeston Cole | | 94 | | | 94 | | | |
|      #82 Keith Zotzky | | 68 | | | 68 | | | |
|      #84 Brett Benoit | | 44 | | | 44 | | | |
|      #83 Aubrey Ward | | 42 | | | 42 | | | |
| TEAM #26 EXXONMOBIL TEAM 2 | | 233 | | | 233 | | | |
|      #101 Tony Barfield | | 88 | | | 88 | | | |
|      #104 Paul Morton | | 66 | | | 66 | | | |
|      #102 Tyler Dorsey | | 44 | | | 44 | | | |
|      #103 Mark Willis | | 35 | | | 35 | | | |
| TEAM #40 ZACHRY INDUSTRIAL TEAM 1 | | 231 | | | 231 | | | |
|      #157 Eric Wisdon | | 81 | | | 81 | | | |
|      #159 DON THOMPSON | | 53 | | | 53 | | | |
|      #158 Marty Cross | | 51 | | | 51 | | | |
|      #160 John Halbrooks | | 46 | | | 46 | | | |
| TEAM #39 WEAVER AND JAYNES DENTISTRY #2 | | 228 | | | 228 | | | |
|      #153 Brian Jaynes | | 81 | | | 81 | | | |
|      #155 Justin Youngblood | | 54 | | | 54 | | | |
|      #154 Adam Jaynes | | 50 | | | 50 | | | |
|      #156 George Pope | | 43 | | | 43 | | | |
| TEAM #22 BASF-TEAM 1 | | 218 | | | 218 | | | |
|      #88 WALTER JANSSENS | | 75 | | | 75 | | | |
|      #85 Don Richmond | | 58 | | | 58 | | | |
|      #86 David Kehl | | 49 | | | 49 | | | |
|      #87 Ryliegh Richmond | | 36 | | | 36 | | | |
| TEAM #34 SIGNATURE INDUSTRIAL-TEAM 1 | | 211 | | | 211 | | | |
|      #136 Tyler Ferguson | | 57 | | | 57 | | | |
|      #133 Claude Wilhelm | | 54 | | | 54 | | | |
|      #135 Jeff Ferguson | | 50 | | | 50 | | | |
|      #134 Lance Wilhelm | | 50 | | | 50 | | | |
| TEAM #36 SIGNATURE INDUSTRIAL-TEAM 3 | | 210 | | | 210 | | | |
|      #144 JJ Watt | | 63 | | | 63 | | | |
|      #143 James Rhodes | | 51 | | | 51 | | | |
|      #142 KYLE SMITH | | 48 | | | 48 | | | |
|      #141 Jason McKee | | 48 | | | 48 | | | |
| TEAM #29 GOLDEN PASS LNG LLC TEAM 3 | | 202 | | | 202 | | | |
|      #116 Travis Wise | | 58 | | | 58 | | | |
|      #113 Wayne Havard | | 56 | | | 56 | | | |
|      #114 Dwaine Staudenmier | | 49 | | | 49 | | | |
|      #115 Michael Graff | | 39 | | | 39 | | | |
| TEAM #37 SIGNATURE INDUSTRIAL-TEAM 4 | | 173 | | | 173 | | | |
|      #145 Brooke Wilhelm | | 56 | | | 56 | | | |
|      #147 MIKE RICH | | 48 | | | 48 | | | |
|      #146 Jace Atchly | | 35 | | | 35 | | | |
|      #148 Kardin Stoma | | 34 | | | 34 | | | |
| TEAM #19 ALTAIRSTRICKLAND | | 167 | | | 167 | | | |
|      #73 Clyde Williamson | | 49 | | | 49 | | | |
|      #75 Paul LaFleur | | 46 | | | 46 | | | |
|      #76 LaFleur LaFleur | | 39 | | | 39 | | | |
|      #74 Burton Charlaine | | 33 | | | 33 | | | |
| TEAM #30 GOLDEN PASS LNG LLC TEAM 4 | | 156 | | | 156 | | | |
|      #119 Bryan Dunnam | | 51 | | | 51 | | | |
|      #118 Sean Ryan | | 41 | | | 41 | | | |
|      #117 JD Fraser | | 33 | | | 33 | | | |
|      #120 Tristen Dunnam | | 31 | | | 31 | | | |
| TEAM #35 SIGNATURE INDUSTRIAL-TEAM 2 | | 149 | | | 149 | | | |
|      #138 Josh Hanna | | 47 | | | 47 | | | |
|      #140 Mark Patillo | | 36 | | | 36 | | | |
|      #139 Randall McClelland | | 36 | | | 36 | | | |
|      #137 Roger Peveto | | 30 | | | 30 | | | |