| Sporting White Course | | Total | |
| TEAM #1 MEMORIAL HERMANN 1 | | 376 | | | 376 | | | |
|      #4 doug gregory | | 98 | | | 98 | | | |
|      #2 DAVID HAYNES | | 97 | | | 97 | | | |
|      #1 MARSHALL HEINS | | 94 | | | 94 | | | |
|      #3 Peter Buzzini | | 87 | | | 87 | | | |
| TEAM #13 WYLIE CONSULTING ENGINEERS | | 325 | | | 325 | | | |
|      #50 SCOTT KRAMER | | 101 | | | 101 | | | |
|      #52 JOSH LANDRY | | 96 | | | 96 | | | |
|      #49 Ben Wiley | | 85 | | | 85 | | | |
|      #51 Michal Stewart | | 43 | | | 43 | | | |
| TEAM #2 MEMORIAL HERMANN 2 | | 325 | | | 325 | | | |
|      #5 Mike Hatton | | 92 | | | 92 | | | |
|      #7 Chris Aultmen | | 91 | | | 91 | | | |
|      #6 Kelly Daniel | | 83 | | | 83 | | | |
|      #8 Boone Mashburn | | 59 | | | 59 | | | |
| TEAM #12 ODONNELL/SNIDER CONSTRUCTION | | 305 | | | 305 | | | |
|      #46 Brent Frazier | | 87 | | | 87 | | | |
|      #47 Terry Atmar | | 82 | | | 82 | | | |
|      #45 WADE JOHNSON | | 76 | | | 76 | | | |
|      #48 Richard Jarvis | | 60 | | | 60 | | | |
| TEAM #29 WALTER P MOORE | | 286 | | | 286 | | | |
|      #113 GREG RHODES | | 89 | | | 89 | | | |
|      #116 Mark Sams | | 72 | | | 72 | | | |
|      #115 Billy Gregory | | 68 | | | 68 | | | |
|      #114 Todd Gnospelius | | 57 | | | 57 | | | |
| TEAM #3 MEMORIAL HERMANN CYPRESS | | 281 | | | 281 | | | |
|      #10 Matt Morgan | | 86 | | | 86 | | | |
|      #9 Kyle Stanzel | | 67 | | | 67 | | | |
|      #11 Stuart Snow | | 66 | | | 66 | | | |
|      #12 Derek Lewis | | 62 | | | 62 | | | |
| TEAM #33 CA WALKER CONSTRUCTION | | 280 | | | 280 | | | |
|      #132 Chris Grider | | 74 | | | 74 | | | |
|      #130 Thomas Walker | | 72 | | | 72 | | | |
|      #131 JAMES BRETTING | | 69 | | | 69 | | | |
|      #129 CHRIS WALKER | | 65 | | | 65 | | | |
| TEAM #36 COLLABORATIVE ENGINEERING GROUP | | 276 | | | 276 | | | |
|      #144 Trey Lamar | | 92 | | | 92 | | | |
|      #143 Debbie Boyer | | 71 | | | 71 | | | |
|      #141 BRAD BOYER | | 70 | | | 70 | | | |
|      #142 Kenny George | | 43 | | | 43 | | | |
| TEAM #34 WALKER ENGINEERING | | 270 | | | 270 | | | |
|      #136 Eric Hatton | | 80 | | | 80 | | | |
|      #135 Brad Crowley | | 73 | | | 73 | | | |
|      #134 Eric Herrera | | 64 | | | 64 | | | |
|      #133 Curtis Adams | | 53 | | | 53 | | | |
| TEAM #5 M STRATEGIC PARTNERS | | 254 | | | 254 | | | |
|      #18 Jaaron Wood | | 78 | | | 78 | | | |
|      #19 Charles Vardman | | 71 | | | 71 | | | |
|      #17 Stephen Cheatham | | 56 | | | 56 | | | |
|      #20 Scott Barbe | | 49 | | | 49 | | | |
| TEAM #25 TDINDUSTRIES 1 | | 254 | | | 254 | | | |
|      #98 Tasos Banos | | 76 | | | 76 | | | |
|      #97 Graham Moore | | 74 | | | 74 | | | |
|      #100 PHILLIP MATTHEWS | | 57 | | | 57 | | | |
|      #99 BILL BAILEY | | 47 | | | 47 | | | |
| TEAM #15 TDINDUSTRIES 2 | | 247 | | | 247 | | | |
|      #58 Will Dishman | | 87 | | | 87 | | | |
|      #60 JOSE LOPEZ | | 62 | | | 62 | | | |
|      #59 Stephen Crawford | | 60 | | | 60 | | | |
|      #57 Tara Gresham | | 38 | | | 38 | | | |
| TEAM #26 BRANDT | | 241 | | | 241 | | | |
|      #101 Steve Hagler | | 93 | | | 93 | | | |
|      #104 Bradley Mueller | | 61 | | | 61 | | | |
|      #103 Brian Dorman | | 61 | | | 61 | | | |
|      #102 Michael Alaimo | | 26 | | | 26 | | | |
| TEAM #7 BYRD INTERIOR CONSTRUCTION LP | | 239 | | | 239 | | | |
|      #28 Thomas Glover | | 74 | | | 74 | | | |
|      #25 John Byrd | | 66 | | | 66 | | | |
|      #26 Buddy Leblanc | | 50 | | | 50 | | | |
|      #27 Derek Knecht | | 49 | | | 49 | | | |
| TEAM #16 IDENTITY ARCHITECTS | | 239 | | | 239 | | | |
|      #63 Todd Kastendieck | | 73 | | | 73 | | | |
|      #61 Keenon Rayner | | 64 | | | 64 | | | |
|      #64 Steve Garcia | | 58 | | | 58 | | | |
|      #62 Dave Kastendieck | | 44 | | | 44 | | | |
| TEAM #23 CBRE | | 236 | | | 236 | | | |
|      #90 Henry Andrews Myer | | 70 | | | 70 | | | |
|      #89 JAMES FROELICH | | 64 | | | 64 | | | |
|      #91 Judi Buchard | | 61 | | | 61 | | | |
|      #92 John Bays | | 41 | | | 41 | | | |
| TEAM #35 COTTON COMMERCIAL USA INC | | 233 | | | 233 | | | |
|      #140 RUSSELL WHITE | | 77 | | | 77 | | | |
|      #137 Joey Lockhart | | 62 | | | 62 | | | |
|      #138 JAMES QUINLAN | | 57 | | | 57 | | | |
|      #139 David Seratt | | 37 | | | 37 | | | |
| TEAM #4 MEMORIAL HERMANN SUGAR LAND | | 226 | | | 226 | | | |
|      #16 Stuart Boyter | | 82 | | | 82 | | | |
|      #15 HEATHER KRESTA | | 58 | | | 58 | | | |
|      #13 KIRK GUILANSHAH | | 58 | | | 58 | | | |
|      #14 Howard Sims | | 28 | | | 28 | | | |
| TEAM #11 PHILOWILKE PARTNERSHIP | | 226 | | | 226 | | | |
|      #41 STEVE SCHULTZ | | 79 | | | 79 | | | |
|      #42 Kevin TenBrook | | 55 | | | 55 | | | |
|      #44 Luke Christen | | 51 | | | 51 | | | |
|      #43 Frank Marquez | | 41 | | | 41 | | | |
| TEAM #6 CADDIS | | 223 | | | 223 | | | |
|      #24 Morris Andress | | 70 | | | 70 | | | |
|      #21 Matt Mattox | | 65 | | | 65 | | | |
|      #23 Jason Hinkel | | 51 | | | 51 | | | |
|      #22 Eric Reiter | | 37 | | | 37 | | | |
| TEAM #18 S AND S HVAC EQUIPMENT | | 221 | | | 221 | | | |
|      #72 Seth Dohse | | 68 | | | 68 | | | |
|      #69 John Platt | | 55 | | | 55 | | | |
|      #71 RICHARD JACOBSON | | 51 | | | 51 | | | |
|      #70 Jason Bishop | | 47 | | | 47 | | | |
| TEAM #30 CALDWELL COMPANIES | | 219 | | | 219 | | | |
|      #118 Peter Barnhart | | 67 | | | 67 | | | |
|      #119 sonny howard | | 59 | | | 59 | | | |
|      #120 Keith Grothaus | | 47 | | | 47 | | | |
|      #117 LINDSAY JANEK | | 46 | | | 46 | | | |
| TEAM #14 E.E. REED CONSTRUCTION | | 216 | | | 216 | | | |
|      #53 MIKE JONES | | 76 | | | 76 | | | |
|      #54 Kenny Olsen | | 56 | | | 56 | | | |
|      #55 Chuck Wells | | 52 | | | 52 | | | |
|      #56 Greg Schwartz | | 32 | | | 32 | | | |
| TEAM #32 D.E. HARVEY BUILDERS | | 212 | | | 212 | | | |
|      #126 KELLY HALL | | 74 | | | 74 | | | |
|      #125 Trent Perez | | 50 | | | 50 | | | |
|      #127 Justin Boehm | | 45 | | | 45 | | | |
|      #128 Patrick Amalfi | | 43 | | | 43 | | | |
| TEAM #8 ABM | | 211 | | | 211 | | | |
|      #30 Matt Matchett | | 75 | | | 75 | | | |
|      #32 MARK NICHOLSON | | 74 | | | 74 | | | |
|      #31 LACEY WITHERS | | 45 | | | 45 | | | |
|      #29 Zac McGinnis | | 17 | | | 17 | | | |
| TEAM #19 SHAH SMITH AND ASSOCIATES | | 209 | | | 209 | | | |
|      #76 Caleb Holobaugh | | 73 | | | 73 | | | |
|      #75 Ryan Vance | | 47 | | | 47 | | | |
|      #74 Doug Belilse | | 46 | | | 46 | | | |
|      #73 Jeff Bolander | | 43 | | | 43 | | | |
| TEAM #20 HTS TEXAS | | 191 | | | 191 | | | |
|      #77 Mike Donovan | | 68 | | | 68 | | | |
|      #78 Brian Attaway | | 66 | | | 66 | | | |
|      #80 Shane Riley | | 39 | | | 39 | | | |
|      #79 Gary Swagerty | | 18 | | | 18 | | | |
| TEAM #28 CARDNO HAYNES WHALEY | | 181 | | | 181 | | | |
|      #110 Wally Ford | | 68 | | | 68 | | | |
|      #111 Kevid Schmok | | 47 | | | 47 | | | |
|      #112 David Giffin | | 35 | | | 35 | | | |
|      #109 Drew Prochaska | | 31 | | | 31 | | | |
| TEAM #37 PWC/NOBILIS HEALTH | | 179 | | | 179 | | | |
|      #148 Matt Maruca | | 63 | | | 63 | | | |
|      #147 Marcos Rodriguez | | 42 | | | 42 | | | |
|      #145 Tracy Herrmann | | 42 | | | 42 | | | |
|      #146 Joe Longoria | | 32 | | | 32 | | | |
| TEAM #9 ENDURANCE BUILDERS | | 178 | | | 178 | | | |
|      #34 Charles Zube | | 63 | | | 63 | | | |
|      #33 Bob Flowers | | 53 | | | 53 | | | |
|      #36 Frank Giordano | | 40 | | | 40 | | | |
|      #35 Christina Zube | | 22 | | | 22 | | | |
| TEAM #21 CORGAN/TELIOS | | 177 | | | 177 | | | |
|      #82 Ben Wiley | | 64 | | | 64 | | | |
|      #84 Brian Peterson | | 63 | | | 63 | | | |
|      #81 Roger Basarich | | 38 | | | 38 | | | |
|      #83 Tina Larsen | | 12 | | | 12 | | | |
| TEAM #31 LINCOLN HARRIS CSG | | 176 | | | 176 | | | |
|      #123 Sam Martinez | | 57 | | | 57 | | | |
|      #122 Webber Beall | | 51 | | | 51 | | | |
|      #121 TIM ROBINSON | | 47 | | | 47 | | | |
|      #124 Evelyn Hajovsky | | 21 | | | 21 | | | |
| TEAM #22 WSP | PARSONS BRINCKERHOFF | | 175 | | | 175 | | | |
|      #88 Brian Bennick | | 60 | | | 60 | | | |
|      #86 David Sinz | | 57 | | | 57 | | | |
|      #85 Carolina Torres | | 32 | | | 32 | | | |
|      #87 Rob Hicks | | 26 | | | 26 | | | |
| TEAM #10 PERKINS+WILL | | 173 | | | 173 | | | |
|      #38 John Stultz | | 87 | | | 87 | | | |
|      #40 Hunter Nezat | | 50 | | | 50 | | | |
|      #39 Thomas Newsom | | 34 | | | 34 | | | |
|      #37 Roger Sekol | | 2 | | | 2 | | | |
| TEAM #17 WARD GETZ AND ASSOCIATES LLP | | 163 | | | 163 | | | |
|      #65 STEVEN WARD | | 73 | | | 73 | | | |
|      #67 Tyler Munson | | 51 | | | 51 | | | |
|      #66 Stephanie Anderson | | 37 | | | 37 | | | |
|      #68 Reggie Pugh | | 2 | | | 2 | | | |
| TEAM #27 AUSTIN COMMERCIAL | | 150 | | | 150 | | | |
|      #105 Jeff Horn | | 54 | | | 54 | | | |
|      #108 Jim DeFrayne | | 42 | | | 42 | | | |
|      #106 Rodney Cluff | | 41 | | | 41 | | | |
|      #107 Mike Saulsbury | | 13 | | | 13 | | | |
| TEAM #24 TDINDUSTRIES 3 | | 123 | | | 123 | | | |
|      #94 Jose Villanueva | | 49 | | | 49 | | | |
|      #95 Dustin Newcomb | | 42 | | | 42 | | | |
|      #93 Michelle Reyes | | 18 | | | 18 | | | |
|      #96 Fabian Delgado | | 14 | | | 14 | | | |