| 2014 OGT Sporting Clays | | Total | |
  |
Lewis Class 1 |
# |
Shooter |
Score |
| TEAM #20 DALLAS SAFARI CLUB | | 407 | | | 407 | | | |
|      #78 DAVID BISHOP | | 106 | | | 106 | | | |
|      #79 MARK TIPTON | | 103 | | | 103 | | | |
|      #80 BYRON JUSTICE | | 103 | | | 103 | | | |
|      #77 MARTY MARKL | | 95 | | | 95 | | | |
| TEAM #42 OASIS ENERGY | | 407 | | | 407 | | | |
|      #165 Mike Osowski | | 103 | | | 103 | | | |
|      #167 Gary Jewell | | 102 | | | 102 | | | |
|      #166 MEL PARKS | | 102 | | | 102 | | | |
|      #168 RICKY WRIGHT | | 100 | | | 100 | | | |
| TEAM #40 WESLEY MAZURKIEWICZ | | 403 | | | 403 | | | |
|      #158 CLAY MAZURKIEWICZ | | 103 | | | 103 | | | |
|      #160 Chris Vaughn | | 101 | | | 101 | | | |
|      #157 Wesley Mazurkiewicz | | 100 | | | 100 | | | |
|      #159 DONNIE VAUGHN | | 99 | | | 99 | | | |
| TEAM #41 RANCHO BELLAS ROCAS | | 402 | | | 402 | | | |
|      #164 Ed Arrighi | | 102 | | | 102 | | | |
|      #161 DAVID MAFRIGE | | 101 | | | 101 | | | |
|      #163 George Harsh | | 100 | | | 100 | | | |
|      #162 ANDREW CLARK | | 99 | | | 99 | | | |
| TEAM #5 ALLIANCE PRINTING | | 397 | | | 397 | | | |
|      #17 Jeff Birmingham | | 102 | | | 102 | | | |
|      #20 JD Wilbanks | | 100 | | | 100 | | | |
|      #18 HUNTER BIRMINGHAM | | 99 | | | 99 | | | |
|      #19 STEVE WILBANKS | | 96 | | | 96 | | | |
| TEAM #11 SILVER EAGLE #1 | | 396 | | | 396 | | | |
|      #43 HOUSTON RADCLIFF | | 104 | | | 104 | | | |
|      #44 Chen Choo | | 102 | | | 102 | | | |
|      #41 VENCE PETRENELLA | | 97 | | | 97 | | | |
|      #42 JIMMY GIBSON | | 93 | | | 93 | | | |
| TEAM #33 NOV | | 393 | | | 393 | | | |
|      #129 CHRIS RAMOS | | 102 | | | 102 | | | |
|      #131 BRIAN TOWNSEND | | 100 | | | 100 | | | |
|      #130 MIKE JENKINS | | 98 | | | 98 | | | |
|      #132 TERREL BRIGNAC | | 93 | | | 93 | | | |
| TEAM #48 Y BAR RANCH | | 392 | | | 392 | | | |
|      #191 Brooks Holzheusn | | 101 | | | 101 | | | |
|      #190 Rue Fergusen | | 101 | | | 101 | | | |
|      #192 Jody Johnson | | 98 | | | 98 | | | |
|      #189 Steven Mafrige | | 92 | | | 92 | | | |
| TEAM #31 MACH INDUSTRIAL | | 391 | | | 391 | | | |
|      #122 DENNIS DESCANT | | 103 | | | 103 | | | |
|      #124 Gary Anglin | | 101 | | | 101 | | | |
|      #121 BUTCH MACH | | 100 | | | 100 | | | |
|      #123 MIKE RUSSELL | | 87 | | | 87 | | | |
| TEAM #45 STEWART TITLE | | 380 | | | 380 | | | |
|      #179 Joe DeGeorge | | 98 | | | 98 | | | |
|      #177 Bob Greenberg | | 98 | | | 98 | | | |
|      #180 Jared Greenberg | | 95 | | | 95 | | | |
|      #178 TOM MACH | | 89 | | | 89 | | | |
| TEAM #22 FAIRFIELD NODAL | | 374 | | | 374 | | | |
|      #85 ROGER KEYTE | | 99 | | | 99 | | | |
|      #86 Steve Michell | | 96 | | | 96 | | | |
|      #88 Chris Barrett | | 95 | | | 95 | | | |
|      #87 David Drew | | 84 | | | 84 | | | |
| TEAM #1 REICH CUSTOM HOMES | | 372 | | | 372 | | | |
|      #1 Will Reich | | 101 | | | 101 | | | |
|      #2 Mark Bennett | | 96 | | | 96 | | | |
|      #4 Neil Fett | | 92 | | | 92 | | | |
|      #3 Shawn Holloway | | 83 | | | 83 | | | |
| TEAM #13 LADY CLAY SHOOTERS | | 364 | | | 364 | | | |
|      #50 SANDI NAIL | | 101 | | | 101 | | | |
|      #51 AMY VANDERHILL | | 97 | | | 97 | | | |
|      #49 BARBARA GARNEY | | 90 | | | 90 | | | |
|      #52 Sandi Fasion | | 76 | | | 76 | | | |
| TEAM #35 CCA #1 | | 364 | | | 364 | | | |
|      #137 Robby Byers | | 98 | | | 98 | | | |
|      #139 CHRIS HENDRICKS | | 96 | | | 96 | | | |
|      #140 Bryson Worthen | | 92 | | | 92 | | | |
|      #138 Fisher Byers | | 78 | | | 78 | | | |
| TEAM #23 HOUSTON SAFARI CLUB #2 | | 358 | | | 358 | | | |
|      #90 RON MOSTYN | | 99 | | | 99 | | | |
|      #92 Brad Alford | | 99 | | | 99 | | | |
|      #91 Tom Cain | | 92 | | | 92 | | | |
|      #89 Jerry Henderson | | 68 | | | 68 | | | |
| TEAM #39 SPECS | | 357 | | | 357 | | | |
|      #155 MARK MAUND | | 100 | | | 100 | | | |
|      #156 Steve Wolf | | 97 | | | 97 | | | |
|      #154 Ryan Holder | | 91 | | | 91 | | | |
|      #153 Oscar Sicola | | 69 | | | 69 | | | |
| TEAM #18 DEEP SEA DEVELOPMENT | | 357 | | | 357 | | | |
|      #69 Michael Oday | | 95 | | | 95 | | | |
|      #71 Dan Hogan | | 91 | | | 91 | | | |
|      #72 Mark Chamberlain | | 87 | | | 87 | | | |
|      #70 TIM SMITH | | 84 | | | 84 | | | |
  |
Lewis Class 2 |
# |
Shooter |
Score |
| TEAM #38 RIDGE RESOURCES | | 354 | | | 354 | | | |
|      #151 Keith Ries | | 94 | | | 94 | | | |
|      #152 Lundin Schneider | | 91 | | | 91 | | | |
|      #149 Barclay Ridge | | 89 | | | 89 | | | |
|      #150 Harris Reid | | 80 | | | 80 | | | |
| TEAM #27 SUPREME | | 351 | | | 351 | | | |
|      #107 Brad Pazi | | 101 | | | 101 | | | |
|      #108 Neil Applebe | | 96 | | | 96 | | | |
|      #106 GHOST Supreme | | 84 | | | 84 | | | |
|      #105 Scott Willis | | 70 | | | 70 | | | |
| TEAM #25 CCA #2 | | 350 | | | 350 | | | |
|      #97 ROBERT TAYLOR | | 94 | | | 94 | | | |
|      #98 STEVE FERRO | | 89 | | | 89 | | | |
|      #100 Matt Bunn | | 86 | | | 86 | | | |
|      #99 Hunter Taylor | | 81 | | | 81 | | | |
| TEAM #12 BOOT AND COOTS | | 342 | | | 342 | | | |
|      #47 BRENT BALCER | | 101 | | | 101 | | | |
|      #45 TERRY EDWARDS | | 89 | | | 89 | | | |
|      #46 ROBIN ANDERSON | | 81 | | | 81 | | | |
|      #48 Claude Powers | | 71 | | | 71 | | | |
| TEAM #37 WILD WELL CONTROL #1 | | 337 | | | 337 | | | |
|      #148 TIM HOLT | | 95 | | | 95 | | | |
|      #146 Pat Lester | | 90 | | | 90 | | | |
|      #145 Carlos Vaquero | | 90 | | | 90 | | | |
|      #147 Brady Skeen | | 62 | | | 62 | | | |
| TEAM #30 LEWIS FOOD TOWN | | 331 | | | 331 | | | |
|      #117 MIKE LEWIS | | 95 | | | 95 | | | |
|      #119 Brad Know | | 80 | | | 80 | | | |
|      #120 ROBERT TODD | | 79 | | | 79 | | | |
|      #118 JOHN CARPENTER | | 77 | | | 77 | | | |
| TEAM #47 PYLE BROS. | | 330 | | | 330 | | | |
|      #185 Dwight Pyle | | 92 | | | 92 | | | |
|      #186 Chance Maddox | | 83 | | | 83 | | | |
|      #187 Brent Lansford | | 78 | | | 78 | | | |
|      #188 Sammy Beets | | 77 | | | 77 | | | |
| TEAM #3 BHP BILLITON | | 327 | | | 327 | | | |
|      #11 David Golightly | | 93 | | | 93 | | | |
|      #10 Ray Harton | | 92 | | | 92 | | | |
|      #12 Wyatt McBride | | 74 | | | 74 | | | |
|      #9 Peter Goubeaud | | 68 | | | 68 | | | |
| TEAM #46 TARLETON STATE U | | 327 | | | 327 | | | |
|      #181 SHELBY WHITE | | 89 | | | 89 | | | |
|      #184 CODY SERGEANT | | 88 | | | 88 | | | |
|      #183 Kelbi Abke | | 86 | | | 86 | | | |
|      #182 Cody Vavra | | 64 | | | 64 | | | |
| TEAM #43 SELLERS BROS. GROCERY | | 324 | | | 324 | | | |
|      #169 Johnny Sellers | | 89 | | | 89 | | | |
|      #172 Burl McBride | | 88 | | | 88 | | | |
|      #170 JOE ZATOPEK | | 77 | | | 77 | | | |
|      #171 Tim Rainey | | 70 | | | 70 | | | |
| TEAM #15 BRIGGS VEST OUTDOORS | | 316 | | | 316 | | | |
|      #60 Nick Rhoden | | 98 | | | 98 | | | |
|      #58 WAVERLY VEST | | 85 | | | 85 | | | |
|      #57 Briggs Vest | | 71 | | | 71 | | | |
|      #59 Chris Martinez | | 62 | | | 62 | | | |
| TEAM #49 JB KOLODZEY | | 311 | | | 311 | | | |
|      #195 Landon Benson | | 100 | | | 100 | | | |
|      #193 JB Kolodzey | | 80 | | | 80 | | | |
|      #196 Travis Bonner | | 72 | | | 72 | | | |
|      #194 Michael Grimes | | 59 | | | 59 | | | |
| TEAM #50 SILVER EAGLE #2 | | 309 | | | 309 | | | |
|      #198 Justin Trump | | 88 | | | 88 | | | |
|      #200 Joe Wiley | | 78 | | | 78 | | | |
|      #197 Matt King | | 75 | | | 75 | | | |
|      #199 Tommy Henderson | | 68 | | | 68 | | | |
| TEAM #34 PRIME 8 OFFSHORE | | 308 | | | 308 | | | |
|      #134 Pat McInturff | | 83 | | | 83 | | | |
|      #135 Hayden Ackermann | | 76 | | | 76 | | | |
|      #133 Norman Ackermann | | 75 | | | 75 | | | |
|      #136 Steve Gholson | | 74 | | | 74 | | | |
| TEAM #36 PORTER HEDGES | | 304 | | | 304 | | | |
|      #144 CLAY GLOCKZIN | | 86 | | | 86 | | | |
|      #142 Randy Rutledge | | 84 | | | 84 | | | |
|      #141 Jim Aycock | | 75 | | | 75 | | | |
|      #143 CLAY STEELY | | 59 | | | 59 | | | |
| TEAM #52 ARMADILLO PORTABLE TOILETS | | 301 | | | 301 | | | |
|      #208 Rocky Ressler | | 89 | | | 89 | | | |
|      #205 JW WRIGHT | | 86 | | | 86 | | | |
|      #206 Jacob Hudman | | 78 | | | 78 | | | |
|      #207 Kami Orsak | | 48 | | | 48 | | | |
| TEAM #17 MAX GRAY PRODUCTIONS | | 298 | | | 298 | | | |
|      #66 Anthony Wegmann | | 89 | | | 89 | | | |
|      #65 Travis Adair | | 84 | | | 84 | | | |
|      #67 Colby VanCleave | | 66 | | | 66 | | | |
|      #68 Tim Dramberger | | 59 | | | 59 | | | |
| TEAM #8 LANDMARK/TIMEWISE | | 296 | | | 296 | | | |
|      #29 CHUCK MILLER | | 83 | | | 83 | | | |
|      #30 Logan Kelly | | 81 | | | 81 | | | |
|      #32 MIKE HALL | | 72 | | | 72 | | | |
|      #31 Mike Dujka | | 60 | | | 60 | | | |
  |
Lewis Class 3 |
# |
Shooter |
Score |
| TEAM #9 PJS OF HOUSTON INC | | 294 | | | 294 | | | |
|      #36 TONY CLASEN | | 90 | | | 90 | | | |
|      #35 JOSEPH HEBERT | | 72 | | | 72 | | | |
|      #34 ROBERT JACOBS | | 67 | | | 67 | | | |
|      #33 Floyd Mahanay | | 65 | | | 65 | | | |
| TEAM #29 DUCKS UMLIMITED | | 289 | | | 289 | | | |
|      #114 BILL LEWIS | | 88 | | | 88 | | | |
|      #113 Thomas Flowers | | 80 | | | 80 | | | |
|      #116 BRETT HENDERSON | | 66 | | | 66 | | | |
|      #115 Paul Berner | | 55 | | | 55 | | | |
| TEAM #6 HOUSTON SAFARI CLUB #1 | | 289 | | | 289 | | | |
|      #21 Kevin Comiskey | | 87 | | | 87 | | | |
|      #23 John Pepper | | 73 | | | 73 | | | |
|      #24 Harold Inman | | 68 | | | 68 | | | |
|      #22 Melanie Pepper | | 61 | | | 61 | | | |
| TEAM #10 YAGAS ENTERTAINMENT | | 284 | | | 284 | | | |
|      #40 Brad Macik | | 91 | | | 91 | | | |
|      #39 Trey Acosta | | 73 | | | 73 | | | |
|      #38 Cliff Acosta | | 61 | | | 61 | | | |
|      #37 Mike Dean | | 59 | | | 59 | | | |
| TEAM #19 DIAGEO GUINESS USA | | 284 | | | 284 | | | |
|      #74 Randy Krause | | 84 | | | 84 | | | |
|      #73 John Dues | | 77 | | | 77 | | | |
|      #76 Lonnie Ladd | | 69 | | | 69 | | | |
|      #75 Ty Gilmore | | 54 | | | 54 | | | |
| TEAM #24 HUMPHRIES CONSTRUCTION | | 279 | | | 279 | | | |
|      #96 RYAN BYRD | | 94 | | | 94 | | | |
|      #94 Henry Humphries | | 83 | | | 83 | | | |
|      #93 Ken Humphries | | 78 | | | 78 | | | |
|      #95 Perry Seeberger | | 24 | | | 24 | | | |
| TEAM #51 ALLIED/HORIZONTAL | | 272 | | | 272 | | | |
|      #201 Greg Elder | | 94 | | | 94 | | | |
|      #203 Dwight Hollon | | 85 | | | 85 | | | |
|      #202 Scott Perkins | | 69 | | | 69 | | | |
|      #204 Alicia Hewlett | | 24 | | | 24 | | | |
| TEAM #4 MCBRIDE YOUTH TEAM #1 | | 265 | | | 265 | | | |
|      #13 Wyatt Radcliff | | 74 | | | 74 | | | |
|      #14 Joe Luke Petrenella | | 71 | | | 71 | | | |
|      #15 Kevin Cachere | | 60 | | | 60 | | | |
|      #16 Matt King Jr. | | 60 | | | 60 | | | |
| TEAM #44 STEVEN TOEPPICH | | 259 | | | 259 | | | |
|      #175 Chris Kirgan | | 69 | | | 69 | | | |
|      #174 Al Bisbey | | 67 | | | 67 | | | |
|      #176 Grant Luckman | | 62 | | | 62 | | | |
|      #173 Steven Toeppich | | 61 | | | 61 | | | |
| TEAM #32 MILLER COORS BREWING | | 249 | | | 249 | | | |
|      #127 Ray Modeland | | 77 | | | 77 | | | |
|      #128 Bill McKloskey | | 72 | | | 72 | | | |
|      #126 Todd Hankins | | 56 | | | 56 | | | |
|      #125 John Guidroz | | 44 | | | 44 | | | |
| TEAM #2 ANHEUSER-BUSCH | | 248 | | | 248 | | | |
|      #8 Adam Guzman | | 75 | | | 75 | | | |
|      #6 Chad Olson | | 72 | | | 72 | | | |
|      #5 Jeff Shoemaker | | 52 | | | 52 | | | |
|      #7 Matt Gambiu | | 49 | | | 49 | | | |
| TEAM #21 LONE STAR BEER | | 233 | | | 233 | | | |
|      #82 Doug Svatek | | 70 | | | 70 | | | |
|      #83 Trent Wheeler | | 66 | | | 66 | | | |
|      #84 Emmet Slaton | | 59 | | | 59 | | | |
|      #81 Mike Diezi | | 38 | | | 38 | | | |
| TEAM #26 MCBRIDE YOUTH TEAM #2 | | 233 | | | 233 | | | |
|      #104 Blake Beach | | 65 | | | 65 | | | |
|      #102 Peyton Parker | | 61 | | | 61 | | | |
|      #103 Nickolas Soderquist | | 55 | | | 55 | | | |
|      #101 Sam Parker | | 52 | | | 52 | | | |
| TEAM #16 RANCHO BELLAS ROCAS #2 | | 227 | | | 227 | | | |
|      #61 Lynette Mafrige | | 65 | | | 65 | | | |
|      #64 Jim Weinzetl | | 61 | | | 61 | | | |
|      #62 Julie Moore | | 52 | | | 52 | | | |
|      #63 SAM CALDWELL | | 49 | | | 49 | | | |
| TEAM #7 CHERNOSKY SMITH RESSLING | | 220 | | | 220 | | | |
|      #26 Mills Duncan | | 86 | | | 86 | | | |
|      #28 Johnny Raus | | 75 | | | 75 | | | |
|      #25 Stephen Ressling | | 59 | | | 59 | | | |
|      #27 Robert Anthony | | 0 | | | | | | |
| TEAM #14 MARSHALL FOUNDATION | | 210 | | | 210 | | | |
|      #55 JAYNE IFFLA | | 80 | | | 80 | | | |
|      #54 Marissa Chavez | | 50 | | | 50 | | | |
|      #53 Julie Glass | | 50 | | | 50 | | | |
|      #56 Tiffany Stakes | | 30 | | | 30 | | | |
| TEAM #60 UT | | 165 | | | 165 | | | |
|      #243 CALVIN ADAMS | | 85 | | | 85 | | | |
|      #244 sam Allen | | 80 | | | 80 | | | |
| TEAM #59 GAME WARDEN 7 | | 160 | | | 160 | | | |
|      #241 KEVIN MATHIS | | 88 | | | 88 | | | |
|      #242 KAMAN STARK | | 72 | | | 72 | | | |